• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • «Омбудсман плюс». Результати моніторингу: Вінницька ОДА 1 місце, міська рада - 10, обласна рада - 3

«Омбудсман плюс». Результати моніторингу: Вінницька ОДА 1 місце, міська рада - 10, обласна рада - 3

2017-10-12

/Files/images/2017_rk/22450486_1546371412076014_514941624_o.jpg

Протягом 2017-го року в рамках Платформи "Омбудсман+" громадські організації проводили всеукраїнський моніторинг забезпечення органами місцевої влади доступу до публічної інформації.

У ході моніторингу громадські експерти оцінили рівень доступу до інформації в обласних державних адміністраціях, обласних радах та міських радах обласних центрів по всій Україні. Зокрема, монітори проекту перевіряли відповідність офіційних документів органів влади Закону України «Про доступ до публічної інформації», а також оприлюднення необхідної інформації на веб-сайтах і якість роботи з інформаційними запитами громадян – цю частину дослідження провів Центр «ЕЙДОС». Монітори Центру демократії та верховенства права оцінювали організацію спеціального місця для роботи запитувачів з документами, можливість запитувачів особисто подати запит, а у місцевих радах – ще й чи відкритий доступ усіх громадян на сесійні засідання.

Завантажити рейтинг.

Моніторинг доступу до публічної інформації у приміщенні розпорядників.

Монітори ЦЕДЕМ перевіряли забезпечення розпорядниками інформації "особистого" доступу до публічної інформації, а саме: як обласні державні адміністрації, обласні та міські ради приймають запити на інформацію, що подаються особисто, як вони організували спеціальне місце для роботи запитувачів із документами, а також, чи вільний доступ осіб до засідань місцевих рад.

На Вінничині такі результати моніторингу забезпечення розпорядниками інформації "особистого" доступу до публічної інформації:

У міській раді Вінниці якість прийому запитів та облаштування спеціального місця для роботи запитувачів оцінено максимальними балами (відповідно, 10 з 10 та 6 із 6 можливих); доступ до засідань – у 0 балів (монітору не вдалося потрапити на засідання). Загалом, за результатами моніторингу забезпечення розпорядниками інформації "особистого" доступу до публічної інформації, Вінницька міськрада посіла 10 місце серед міських рад.

«Проблемним питанням є участь у засіданнях сесій Вінницької міської ради. Навіть оформивши заявку заздалегідь, потрапити на сесію практично нереально. Також немає змін у оприлюдненні проектів рішень міської ради. За нашими даними жодне рішення не прийняте з дотриманням норми закону щодо терміну оприлюднення», – вказала Юлія Грига, монітор Платформи «Омбудсман+» (ЦЕДЕМ).

Вінницька ОДА за організацію прийому запитів та роботи спеціального місця по роботі запитувачів з документами отримала максимальні бали – відповідно, 10 з 10 та 6 з 6 можливих. Обласна державна адміністрація посідає 1 місце серед ОДА.

Обласна рада отримала 9 балів з 10 можливих за організацію прийому запитів, організацію місця для роботи запитувачів з документами оцінено у 5,5 з 6 можливих балів, а доступ на засідання – у 4,5 бали з 6 можливих. Вінницька обласна рада зайняла 3 місце серед обласних рад.

Детальніше про результати моніторингу ЦЕДЕМ за посиланням.

Зазначимо, що на основі проведеного у 2017 році моніторингу в рамках Платформи “Омбудсман плюс”, ЦЕДЕМ видав рекомендації щодо забезпечення умов та безпосереднього доступу до публічної інформації в приміщенні розпорядників. У цьому виданні зазначені не лише проблеми, що виникли у запитувачів у процесі моніторингу, а й поради та позитивний досвід, який може стати прикладом для будь-яких розпорядників інформації. Окрему увагу також приділено рекомендаціям зі створення умов для запитувачів з обмеженими фізичними можливостями.

Завантажити рекомендації можна за посиланням.

Центр демократії та верховенства права (CEDEM) – це аналітично-адвокаційний центр, що працює в громадському секторі України з 2005 року, спрямовуючи свої зусилля на розвиток незалежних медіа, підтримку громадських платформ і рухів, а також побудову правової держави в Україні.

/Files/images/2017_rk/22414587_1778679555539345_4864254_n.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 356

Коментарi