• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • Судді Апеляційного суду Вінницької області 5 разів робили зауваження щодо фото\відеозйомок - результати моніторингу ЧЕСНО.Фільтруй суд!

Судді Апеляційного суду Вінницької області 5 разів робили зауваження щодо фото\відеозйомок - результати моніторингу ЧЕСНО.Фільтруй суд!

2017-12-20

/Files/images/2017_rk/0132_1.jpg

Рух ЧЕСНО в рамках кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! провів моніторинг відкритості судових засідань апеляційних обласних судів України на предмет дотримання права на доступ до них та здійснення фото/відео фіксації засідань.

Протягом жовтня-листопада 2017 року регіональні координатори кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! моніторили засідання апеляційних судів у 23 областях України. Загалом було промоніторено 315 засідань. Всього у 3% випадків активістам було відмовлено у фото/відео зйомці частково по причині заяв з боку сторін процесу.У результаті моніторингу судді Апеляційного суду Вінницької області 5 разів робили зауваження щодо проведення зйомок, а також 2 рази упереджено ставилися до вільних слухачів, а саме до регіональних координаторів ЧЕСНО. Фільтруй суд!. Всього було промоніторено 14 засідань та 19 суддів Апеляційного суду Вінницької області.

Нагадаємо, що відповідно до чинного законодавства будь-який громадянин України має право не лише бути присутнім при розгляді судової справи, але й фіксувати хід судового засідання. Згідно з ч.4 ст. 11 Закону України “Про судоустрій і статус суддів”: “Особи, присутні в залі судового засідання, представники засобів масової інформації можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень, встановлених законом. Трансляція судового засідання здійснюється з дозволу суду”.

ЧЕСНО. Фільтруй суд! - довгострокова кампанія громадського контролю, спрямована на активізацію суспільства задля очищення суддівських лав від недоброчесних суддів та утвердження справедливого суду в Україні. ЧЕСНО. Фільтруй суд! організував всеукраїнську мережу регіональних координаторів у кожній області України, яка проводить моніторинг діяльності місцевих суддів та судів, а також на місцях збирає інформацію про суддів. Також ЧЕСНО.Фільтруй суд! запустив унікальну базу профайлів суддів України. Наразі у базі міститься інформація про понад 500 суддів, планується формування профайлів про кожного працюючого суддю країни. Детальніше про Рух ЧЕСНО: wym-1513798460578http://chesnosud.org/pro-nas/

/Files/images/2017_rk/чесно.jpg

+38 067 233 28 12

info.chesnosud@gmail.com

www.chesnosud.org

Кiлькiсть переглядiв: 281

Коментарi