В лікарні пожежа!

2018-04-19

/Files/images/2018_rk/зап вихід.jpg

Що робити, якщо раптом такий вигук пролунає в одній з лікарень Вінниці? Чи дотримано правил пожежної безпеки у лікарнях? Чи легко знайти запасні виходи з приміщень лікарень? На ці та інші питання шукав відповіді Громадський Ревізор!

Останні події, що стались наприкінці березня 2018 року в місті Кемерово, де під час пожежі в торгівельному центр загинуло більше 60 осіб, змусили задуматись багатьох українців про пожежну безпеку в публічних місцях.

Громадський Ревізор за декілька тижнів до того повідомляв про кричущу захаращеність запасного виходу в поліклініці ЦПМСД №3, де під час ремонту вихід і сходи, які ведуть до нього, використовували як звалище для будматеріалів, ганчір’я та старих меблів. Через цей вихід мали б евакуюватись у разі надзвичайної ситуації не лише відвідувачі ЦПМСД, але й пацієнти оновленого Вінницького регіонального клінічного лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології. Яким чином? Незрозуміло!

За тиждень ми знову відвідали в цей же центр і двері запасного виходу з боку першого поверху виявились зачинені, а інструкція щодо евакуації була знята!

Тому Громадський Ревізор вирішив перевірити, як виглядаютьзапасні виходи в інших лікарнях міста. Завданням Громадського Ревізору було не перевірити стан дотримання правил протипожежної безпеки, так як для цього існують спеціально уповноважені контролюючі органи, а поглянути на ситуацію очима пацієнта і розуміти, наскільки швидко і безпечно зможе евакуюватисьз лікарні персонал та пацієнти в разі виникнення надзвичайної ситуації.

Спершу ми відвідали все ту ж Поліклініку ЦПМСД №3. В порівнянні з попередніми відвідинами, майже все зайве від запасного виходу прибрали, двері зі сторони поліклініки відкрили.

Запасний вихід з Міської клінічної лікарні №1 легко знайти і він відкритий. В коридорі, що веде до виходу не було виявлено жодних предметів, які могли б завадити евакуації людей з приміщення.

Поряд знаходиться Подільський регіональний центр онкології. На першому поверсі одного з корпусів є табличка з позначкою, що далі по коридору є запасний вихід та проханням тримати прохід вільним.

Проте зі сторони вулиці є лише одні двері, окрім центрального входу, і вони виявились зачиненими. Хоча ми не можемо стверджувати, що саме це є запасним виходом, так як жодного знаку чи таблички зі сторони вулиці немає.

У Вінницькій обласній психоневрологічній лікарні ім.Ющенка, яка має розгалужену систему будівель, корпусів та коридорів запасні виходи позначено саморобними табличками і зсередини, і знадвору. Проте у центральному корпусі, де знаходиться, окрім інших, кабінет головного лікаря, один із виходів, який обладнаний пандусом і через який можна було б в разі надзвичайної ситуації евакуювати маломобільних хворих, був зачинений.

Вінницькій обласній клінічній лікарні ім.М.І.Пирогова є дуже схожою. В одних корпусахзапасні виходи були відкриті, а інші – закриті, хоча з середини і позначались як запасні. Наприклад, в консультативній поліклініці двері запасного виходу взагалі зачинені на засуви.

Вінницькому обласному клінічному високо спеціалізованому ендокринологічному центріяк і у двох попередніх лікарнях теж багато корпусів. Ми знайшли лише один вихід, який був зачинений і позначений табличкою, що це тимчасово. Інші ж запасні виходи були добре позначені і відчинені, деякі обладнані широкими пандусами.

У Вінницькі обласній дитячій клінічній лікарні зачиненим був лише один запасний вихід в поліклініці, інші запасні виходи були відчинені і позначені відповідними табличками.

Вінницька міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги вирізнилась із поміж інших. Запасний вихід у травматологічному пунктів був зачинений.

На дверях запасного виходу у приймальному відділенні взагалі була табличка з надписом: “Ключ знаходиться в с/господарки приймального відділення”.

Крайня зупинкаГромадського Ревізорабула в Центрі первинної медико-санітарної допомоги №2.Аварійний вихід виявився позначеним відповідною піктограмою та відчиненим.

Підсумовуючи, Громадський Ревізорможеконстатувати той факт, що загалом у більшості лікарень, які перевірялись, запасні виходи були переважно відчинені та позначені відповідними наліпками. Так як, у кожній лікарні є відповідальні особи за протипожежний стан, то їм би вартувало ретельніше перевіряти чи забезпечено вільний прохід до запасних виходів та чи вони завжди відчинені.

Громадський Ревізор також рекомендує позначати окремими табличками запасні виходи, які обладнані пандусами, щоб полегшити евакуацію для осіб, які пересуваються на візках.

Загалом же,ми можемозробити висновки виключно як відвідувачі лікарні з того погляду, чи змогли б вонивчасно та безпечно евакуюватись з будівлі в разі надзвичайної ситуації. Проте офіційні висновки про задовільність дотримання протипожежних норм можуть зробити лише відповідні органи і для їх отримання Громадський Ревізор звернувся з відповідними заявами.

Матеріал підготовлений ГО “Центр громадської активності “Результат” в рамках реалізації проекту «Громадський Ревізор стартує з лікарень Вінниці» за фінансової підтримки Програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження».

Кiлькiсть переглядiв: 334

Коментарi