• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • Доступність без доступу або для кого встановили пандуси в Пироговці?

Доступність без доступу або для кого встановили пандуси в Пироговці?

2018-05-28

/Files/images/2018_rk/ФОТО-3-300x200.jpg

Третьою лікарнею, яку відвідав Громадський Ревізор для оцінки доступності, стала Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М. І. Пирогова.

Мабуть, найбільша лікарня в області з великою кількістю корпусів та відділень знаходиться в самому центрі Вінниці, що є доволі зручним для пацієнтів, особливо тих, які приїжджають з різних куточків Вінниччини. Зорієнтуватись на території нескладно, але ось потрапити людині на візку в середину приміщень без сторонньої допомоги виявилось досить проблематично.

Нашій експертці з ГО «Гармонія» Сюзанні Жуковській на ж першому пандусі, який знаходиться при вході в консультативну поліклініку довелось допомагати. Пандус веде до аптеки, через яку можна зайти до корпусу. Конструкція пандусу має невірний кут нахилу, а відсутність одного з бокових перил заважає пересуватись на ньому самостійно. З іншого входу до поліклініки є можливість скористатись переносним пандусом, проте щоб персонал його встановив знову ж треба спочатку потрапити в саме приміщення.


/Files/images/2018_rk/ФОТО-1-300x200.jpg


Всередині приміщення ми одразу підійшли до рецепції та намагались дізнатись, чи є можливість скористатись туалетом, який на момент нашого візиту був зачинений. Рецепція не дуже зручна – її висота не відповідає вимогам, тому побачити адміністратора закладу людина на візку може лише від’їхавши.

Так як приміщення збудоване давно, туалет теж не пристосований для людей на візках – вузькі двері, відсутність допоміжних поручнів тощо. Хоча завідуючий поліклініки запевнив, що у планах адміністрації лікарні є створення доступного туалету.

Ми обійшли декілька корпусів на території лікарні. Майже біля кожного був пандус, але по кожному з них, є теж зауваження – десь невірний кут нахилу, хоча є можливість його продовжити, в інших корпусах пандус обладнаний ненадійно закріпленими поручнями.


/Files/images/2018_rk/ФОТО-4-300x200.jpg


Клініко-діагностична лабораторія здивувала нас не лише недоступністю входу, але й не дуже привітним персоналом. Цікавий діалог у нас стався з працівницею лабораторії.

В пошуках доступного туалету та душу ми продовжили нашу подорож по корпусам лікарні, проте як виявилось в жодному з відділень таких просто немає.

Зі слів головного лікаря Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М. І. Пирогова Олександра Жупанова, до кабінету якого людина на візку теж не зможе потрапити без сторонньої допомоги, адже адміністративний корпус не пристосований для людей з інвалідністю, він знає про проблемні зони лікарні, але наразі їх виправити немає коштів. Проте Олександр Борисович люб’язно провів нас до новозбудованого корпусу, в який скоро повинні переїхати частина відділень лікарні, запевнивши, що ця будівля буде повністю відповідати всім нормам в частині доступності.

І дійсно, пандус на першому поверсі лікарні не викликає жодних сумнівів щодо зручності в його користуванні. Проте вже перший, ніби то спеціальний туалет для людей на візку, викликав цілий ряд зауважень у нашого експерта Сюзанни Жуковської. Проте, поки ще є час до здачі об’єкта в експлуатацію, замовник робіт може вимагати у підрядника виправлення помилок в будівництві, адже підрядник мав би дотриматись будівельних норм в частині інклюзивності, які вже не один рік діють в Україні.

Нагадуємо, що ціль моніторингових візитів Громадського Ревізора - це формування рекомендацій для головних лікарів медичних закладів щодо того, як зробити заклад доступним для людей з інвалідністю. Після оцінки доступності інших лікарень, що входять до об’єктів моніторингу Громадського Ревізору, буде організовано зустріч в Реабілітаційному Центів «Гармонія», де керівництву лікарень буде презентовано заклад, що відповідає усі вимогам, а експерти з даної організації з радістю поділяться своїм досвідом щодо налагодження простору в дусі інклюзивності.

Матеріал підготовлений ГО “Центр громадської активності “Результат” в рамках реалізації проекту «Громадський Ревізор стартує з лікарень Вінниці» за фінансової підтримки Програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження».

Кiлькiсть переглядiв: 395

Коментарi