• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • Вінниця втрачає позиції в рейтингу Прозорості 100 найбільших міст України

Вінниця втрачає позиції в рейтингу Прозорості 100 найбільших міст України

2018-07-02

/Files/images/2018_rk/ТІ відкр.png джерело: https://ti-ukraine.org/

Рейтинг прозорості муніципалітетів, укладений Transparency International Україна, оцінює прозорість, кількість проактивно наданої інформації громадянам, якість превентивних заходів з боротьби з корупцією та відкритість по відношенню до громадян, коли вони хочуть знайти інформацію.

Він укладався протягом 2017 року, а також оновлювався протягом 2018 року, відповідно до того, як міські ради впроваджували інновації та рекомендації Transparency International.


/Files/images/2018_rk/ТИ Проз.jpgТак, відповідно до Рейтингу Прозорості міст в 2017 році Вінниця займала 9 місце, поступаючись Львову, Кропивницькому та Івано-Франківську. Відповідно до зауважень експертів у Вінниці не працює, наприклад, норма щодо вільного доступу громадян на засідання сесій та депутатських комісій, не оприлюднюються проекти рішень за 20 робочих днів до їх розгляду, так як навіть депутати міської ради отримують матеріали сесії за 10 днів, а то й за тиждень до пленарного засідання, що є порушенням, в тому числі і прав громадян на ознайомлення із проектами рішень міської ради.

Під час укладання рейтингу враховувалась також інформація про важливі для громади сфери життя та її оприлюднення на сайті міської ради. Публікація такої інформації не вимагається законом, але потрібна мешканцям для повноти використання тих послуг, які надає місцева влада. Так, наприклад, на сайті відсутній перелік послуг та контактні дані закладів соціальної сфери і соцзахисту, або ж дана інформація викладена не у повному обсязі, немає можливості в тому числі й подати онлайн-заяву на отримання місця або послуги в міських установах соціальної допомоги та відслідкувати таку заявку. Відповідно до рейтингу ТІ Україна «проблемною зоною» у Вінниці є також комунальна сфера, а саме інформація про комунальне майно. Відсутній порядок і у інформації щодо галузі освіти, наприклад, немає можливості відстежувати рух он-лайн черги до дитсадка чи школи.

Наразі Вінниця опустилась на 14 позицію у даному рейтингу, так як інші міста активно впроваджують кращі практики електронного врядування, надання інформації та соціальних послуг.

Проте, за твердженнями координатора проекту «Відкритість нон-стоп» Олени Гуменної, вже скоро ця ситуація різко зміниться і Вінниця увійде в топ-лист, так як з березня 2018 року Вінницькою міською радою було прийнято ряд надзвичайно важливих рішень для громади, які не лише дозволять нашому місту вибитись на передові позиції у Рейтингу прозорості 100 найбільших міст України, але й дозволять Вінничанам більше дізнатись про діяльність ради, виконавчих органів, комунальних підприємств, а також отримувати якісніші послуги. Такими рішеннями є наприклад рішення про оприлюднення інформації комунальними підприємствами, запровадження порталу відкритих даних, приєднання до системи Прозорро.Продажі та ін.

Тому вже скоро чекайте на наші новини та оновлення інформації та оновлення самого рейтингу!

Реалізація проекту «Відкритість нон-стоп» здійснюється ГО «Центр громадської активності «Результат» у рамках проекту «Розбудова прозорості в містах України», що реалізує українське відділення глобальної мережі Transparency International за кошти Фонду демократії ООН (UNDEF). Погляди розробників та виконавців проекту не обов’язково збігаються з офіційною позицією Transparency International Україна та Фонду демократії ООН (UNDEF).

Кiлькiсть переглядiв: 319

Коментарi