• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • КП «Вінницяміськліфт» закупівлі через Прозорро здійснює «відмінно»

КП «Вінницяміськліфт» закупівлі через Прозорро здійснює «відмінно»

2018-07-30

/Files/images/2018_rk/лифт гл.jpg

Комунальне підприємство Вінницької міської ради «Вінницяміськліфт» останнім часом згадується в місцевих ЗМІ. Надання в оренду ліфтових кабін не позаконкурсних умовах спонукало провести аналіз використання коштів підприємства.

У 2017 році це підприємство здійснило лише 9 закупівель через систему Прозорро, з них 4 – з одним учасником, а 3 – такі, що не відбулись. Ті, що відбулись по 3 розподілились між допороговими закупівлями і відкритими торгами.


/Files/images/2018_rk/лифт 1.png


Двічи міськліфт намагався закупити «Ліфт пасажирський, 9 зупинок для модернізації», але торги не відбувались через недостатність учасників. На обидва аукціони зайшло лише приватне підприємство «Магніт». Слід відзначити, що третю спробу КП провело також через процедуру відкритих торгів, замість можливої переговорної процедури. Економія на цій закупівлі склала 8% за рахунок запропонованої ціни. Жодний крок аукціону економії коштів не дав. На першу спробу закупівлі ліфту житомирське ПП «Магніт» прийшло з ціною 327 000грн. А вже на 2 і 3 ціна зросла до 366 000грн. Причина такої поведінки учасника не зрозуміла, адже стрімкого зростання ціни на 12% не було. Можливо відсутність конкуренції та спланована участь технічного учасника - ПП Житомирліфт-Сервіс теж з Житомира дала можливість заробити додаткових 39 000грн. і при цьому все ж таки забезпечити економію на тендері.

Так за даними аналітичної системи YouControl обидва приватні підприємства мають однакові номери телефонів. І цей факт може свідчити про факт можливої змови між учасниками.


/Files/images/2018_rk/лифт 2.png


Друге місце по економії зайняла закупівля бензину. На ній підприємство зекономило 16% коштів і цього разу під час справжнього аукціону з пониженням ціни. І хоча переможцем- постачальником бензину стало ТОВ «МАНГО-ГРУП», яке відоме «додатковими угодами», після підписання яких ціни в окремих випадках змінювались в рази, цього разу все було в рамках закону.

Найбільша економія у 28% була отримана на допороговій закупівлі ліфтових канатів. Підприємство запланувало витратити на них 165 360грн. На аукціон прийшло 4 учасника. Договір отримало ПрАТ ПО "Стальканат-Силур" з ціною 119 352грн.

Окремо слід зауважити, що Систему закупівель Прозорро підприємство «Вінницяміськліфт» стало використовувати лише у серпні 2017 року. Щоправда, за даними порталу Є-дата, жодної закупівлі за бюджетні кошти здійснено не було.


/Files/images/2018_rk/лифт 3.png


Резюмуючи, можна стверджувати, що КП «Вінницяміськліфт» є добросовісним Замовником!

По-перше, воно визнає себе замовником в розумінні закону, що властиво не всім вінницьким комунальним підприємствам.

По-друге, всі закупівлі в 2017 році були здійснені на конкурентних засадах.

По-третє, всі дії замовника виконуються вчасно і з дотриманням норм Закону і Положення про проведення допорогових закупівель.

Публікація підготовлена та здійснена в рамках проекту «Прозорі комунальні підприємства», що виконується Центром Ейдос за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Зміст публікації не відображає офіційної позиції Королівства Нідерландів.

Кiлькiсть переглядiв: 626

Коментарi