З січня 2014 року стартував проект «Створення і впровадження державної системи контролю за коштами «Відкритий бюджет». Виконавцем проекту є ГО «Центр політичних студій та аналітики». Проект фінансується Європейським Союзом.

Регіональні партнери: ГО «Центр громадської адвокатури» (Львівська область), Бюро аналізу політики (Сумська область), ГО «Філософія Серця» (Вінницька область), Фундація сприяння громадянській активності (Херсонська область).

Проект «Створення і впровадження державної системи контролю за коштами «Відкритий бюджет» включає в себе три компоненти: діяльності з адвокатування прийняття законопроекту № 2012а «Про відкритість використання бюджетних коштів», розробка та впровадження моніторингової системи за використанням бюджетних коштів «Відкритий бюджет» у виконавчих органах 4 пілотних регіонів та моніторинг діяльності в галузі державних закупівель.

Система «Відкритий бюджет» – це набір програмного забезпечення та Інтернет сайту, який й висвітлює одержання і використання бюджетних коштів для журналістів та звичайних громадян. Особливість цієї системи в тому , що вона дає не тільки загальний огляд використання бюджету, а й дає он-лайн доступ до документів, пов’язаних з використанням бюджетних коштів.

Система «Відкритий бюджет» передбачає подачу інформації про бюджет у доступній та простій формі, що підвищує довіру до влади, ефективність планування та реалізації бюджетного процесу, його прозорість, створює умови для залучення громадян.

Передбачається, що у кожній пілотній області (Львівська, Сумська, Вінницька, Херсонська області) будуть організовані консультації із основними зацікавленими сторонами, у першу чергу органами влади.

За результатами консультацій буде створено програмне забезпечення, яке дозволить створювати звіти про використання бюджетних коштів адаптованих для пересічного громадянина. Також даний компонент передбачає проведення тренінгів громадських активістів та державних службовців які будуть працювати з даною системою.

Передбачається, що у рамках регіонального компоненту проекту «Створення і впровадження державної системи контролю за коштами «Відкритий бюджет» систему буде апробовано і запроваджено у 25 місцевих радах в Україні (на рівні областей, міста-обласного центру, двох міст обласного значення у 4 областях).

Громадяни, які мають питання щодо використання бюджетних грошей або яким потрібна порада для здійснення власних розслудвань, можуть звернутися до експертів, використовуючи форму зворотнього зв"язку або на електронну адресу philofh@meta.ua.

Вкладення
Кiлькiсть переглядiв: 1128

Коментарi