• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • Чи були на Вінниччині держзакупівлі протягом 2011-12 років прозорі і контрольовані?

Чи були на Вінниччині держзакупівлі протягом 2011-12 років прозорі і контрольовані?

2013-03-21

/Files/images/бюджет.jpg

На це питання протягом шести місяців шукатимуть відповідь громадські аудитори у двох областях України – Вінницькій та Львівській.

З березня 2013 року Центр Політичних Студій та Аналітики за підтримкою партнерів з ГО «Філософія Серця» (Вінниця) та ГО «Брама» (Львів) розпочав реалізацію проекту «Моніторинг, журналістські розслідування та громадське реагування на корупційні державні закупівлі».

Громадська організація «Філософія Серця» разом із медіа-партнером "Громадською студією" хочуть нагадати громаді, що вона має право знати, як і куди використовуються бюджетні кошти, адже наповнюють його всі громадяни.

У зазначених областях планується організувати комплексне дослідження державних закупівель регіональними органами влади. Безпосередньо, об’єктами моніторингу стануть підпорогові закупівлі (до 100 тис. грн.), тендери в освітній, медичній сферах та будівництві.

Соціальним аспектом проекту передбачене оперативне реагування на порушення чинних норм законодавства. Усі зібрані факти пасивного чи активного порушення Закону будуть опрацьовані, оприлюднені та передані до компетентних органів. Експерти Центру Політичних Студій та Аналітики разом з партнерами усвідомлюють сьогоденні процеси протидії з боку контролюючих структур, тому публічно закликають останніх до об’єктивного оцінювання матеріалів, які надійдуть від громадського сектору.

На останок варто відзначити, що протягом 2012 року в рамках інших проектів команда Центру склала ситуаційну мапу у сфері держзакупівель для більшості областей України. Таким чином, зібрана через півроку інформація у двох запланованих областях надасть можливість доповнити регіональну картину і зробити конкретні висновки, які стануть корисним під час євроінтеграційних процесів і для влади, і для бізнесу, і для громадськості.

Проект виконується завдяки підтримці американського народу, що була надана через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Інтерньюз. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ЦПСА та необов'язково відображає точку зору USAID, уряду США та Інтерньюз.

Кiлькiсть переглядiв: 370

Коментарi