Результати попередньої роботи:
2013

Основні напрями діяльності:

1. Проведення громадського моніторингу та експертизи діяльності органів влади.

2. Участь у розробці та реалізації державної і регіональної політики у сфері соціального захисту населення.

3. Вивчення та впровадження в Україні міжнародного досвіду у сфері запобігання та протидії корупції. Участь у розробці, впровадженні та контролі за виконанням національної антикорупційної політики, зокрема на регіональному рівні.

4. Вивчення та впровадження в Україні міжнародної досвіду у сфері надання адміністративних послуг.

5. Інформаційно-просвітницька діяльність. Сприяння реалізації прав громадян на вільний доступ до інформації.

6. Організація дозвілля та відпочинку дітей та молоді. Проведення літніх наметових таборів, проведення «Школи фінансової грамотності» та сприяння відновленню діяльності підліткових клубів за місцем проживання.

Виконані проекти:

В реалізації першого і третього напрямків діяльності було виконано 3 проекта:

«Державна антикорупційна програма під контролем громадськості» - організація проводила моніторинг 14 розділу програми. Адміністрування проекту здійснювала міжнародна організація Transparency International Україна.

«Громадська оцінка результатів першого року впровадження в Україні ініціативи Партнерство Відкритий Уряд» - організація проводила моніторинг антикорупційного розділу Плану заходів України з впровадження Ініціативи „Партнерство „Відкритий Уряд”. Адміністрування проекту здійснювала міжнародна організація Transparency International Україна.

«Декларації без декрацій» - організація проводила моніторинг декларацій посадовців Вінницької області. Адміністрування проекту здійснювала міжнародна організація Transparency International Україна.

В рамках виконання третього напрямку роботи було виконано такі ініціативи:

Здійснено кілька моніторингових візитів до Ладижинського психо-неврологічного інтернату з метою перевірки якості життя підопічних державним стандартам. В результаті такої роботи в закладі значно покращилась ситуація з спонсорською допомогою і наприкінці року було завершено реконструкцію одного з корпусів.

У Вінницькій та Одеській областях започатковано послугу «Університет третього віку» для людей передпенсійного та пенсійного віку. За час дії проекту послугою змоги скористатися біля 800 осіб. Ініціативу було підтримано Міністерством соціальної політики, видавництвом «Розумники», корпорація Intel.

В рамках виконання п’ятого напрямку діяльності в партнерстві з Центром політичних студій і аналітики здійснювався щомісячний моніторинг виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації». Також періодично проводяться семінари для представників органів влади з метою поширення досвіду та кращих практик.

В рамках виконання шостого напрямку діяльності був виконаний один проект – «Вінниччина волонтерська» за ініціативи волонтерки Корпусу Миру США в Україні Керіс Ервін. В рамках проекту було проведено 5-денний табір для волонтерських груп, сформованих за принципом учитель-учень. Так, за результатами табору в кожному районі Вінниччини були сформовані волонтерські групи.

Протягом всього навчального року на базі Вінницького технічного ліцею регулярно щотижнево проводилась Школа фінансової грамотності.

Медійний супровід всіх проектів і ініціатив здійснювала наша партнерська організація «Громадська студія».

Щиру подяку колектив нашої організації висловлює нашим постійним партнерам:

Ø Центр політичних студій і аналітики

Ø Transparency International Україна

Ø Дніпропетровська обласна громадська організація «Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики»

Ø Запорізька ОГО «Народний захист»

Ø ГО «Право на майбутнє» (м. Ізмаїл)

2012

Протягом січня-лютого представники організації приймали активну участь у розробці обласної програми сприяння розвитку громадянського суспільства на 2012-2015 роки. 14 лютого на сесії обласної Ради голова ФС Юлія Грига спільно з головою Громадської ради Пилипом Прудиусом та його заступником Світланою Демко переконали депутатів у необхідності прийняття програми.

15-16 березня представники ФС відвідали у Львові семінар "Покращення діяльності правозахісних організацій шляхом обміну кращими практиками". Організацію представляла Грига Юлія. Вона розповіли свій досвід щодо розробки обласної антикорупційної програми. Цікавми темами, що обговорювались були практики европейського суду щодо захисту прав людини та досвід роботи громадських організацій у невеликих населених пунктах.

22 березня голова організації прийняла участь у роботі Форуму Громадської Асамлеї України.

29 березня 2012 року Юлія Грига і Олексій Сініцин приймали участь у Регіональної конференції «Кращий досвід розробки, імплементації та моніторингу антикорупційних політик», яка відбулася у Києві в Міністерстві юстиції. http://www.minjust.gov.ua/0/39625

29 березня 2012 року, за запрошенням Посольства Грузії представники ФС вивчали досвід реформ в сфері публічних послуг та кримінального права.

30 березня Уряд та громадськість затверджували спільний План дій з впровадження в Україні Ініціативи "Відкритий Уряд". "Філософія Серця" запропонувала систематизувати форми громадського контролю та наголосила на необхідності розробки механізмів врахування їх результатів.

1 квітня наша організація вперше провела благодійний аукціон "Діти без статусів" по збору коштів для роботи творчих гуртків дітей з будинку-інтернату смт Сутиски. Роботи спеціально для аукціону власноруч робили дітки податківців з обласної податкової служби. Під час аукціону нам вдалося зібрати 8650 грн. всього за 10 лотів!!!! Аукціон пройшов в рамках Конкурсу "Найозумніша красуня Вінниччини".

7 квітня представники ФС прийняли участь у тренінгу " Організація доступу до публічної інформації в органі влади", що проводився Центром політичних студій та аналітики в рамках проекту "Сприяння європейським стандартам в українському медійному середовищі".

18 квітня ГО "Філософія Серця" та Вінницька обласна Рада спільно з Національною академією державного управління при Президентові України організувала круглий стіл в форматі відео-конференції на тему: “Механізми реалізації Національної антикорупційної стратегії на регіональному рівні. Роль та участь громадськості”. Метою заходу було обговорення проблем реалізації на регіональному рівні антикорупційного законодавства України та обмін досвідом стосовно виконання Державної програми щодо запобігання та протидії корупції на 2011-2015 роки.

Про важливість створення регіональних антикорупційних програм і залучення до цього процесу громадськості 4 травня на прес-конференції в УНІАН заявили президент Творчого об'єднання «ТОРО» (надає допомогу громадськості у відстоюванні своїх прав і інтересів) - Контактної групи в Україні Transparency International Олексій Хмара; начальник відділу антикорупційної політики Мін'юсту України Олена Смирнова; начальник відділу з питань взаємодії з правоохоронними органами і оборонної роботи Вінницької ОДА Юрій Мельник і голова громадської організації «Філософія Серця» Юлія Грига.

10 травня 2012 року, у річницю одного з найпрогресивніших українських законів представники ФС, обласної ради та адміністрації, прокуратури Вінницької області та адміністративного суду зібралися за круглим столом «Проблеми застосування Закону України «Про доступ до публічної інформації» на регіональному рівні та шляхи їх вирішення». На заході були презентовані результати громадського моніторингу виконання Закону районними державними адміністраціями Вінницької області. Для отримання інформації у всі РДА області були направлені інформаційні запити про надання копій розпоряджень голів РДА за 2011 рік і січень 2012 року про надання дозволу громадянам на розробку проекту відведення земельних ділянок з числа земель державної власності (резервного фонду та земель запасу) для безкоштовної приватизації, а також копії розпоряджень про дозвіл на виготовлення державних актів.

18 травня за ініціативи нашої організації було проведено міжнародний круглий стіл з вивчення кращих антикорупційних практик в рамках 2 Форуму громадських ініціатив.

З 31 травня в організації працює волонтер Корпусу Миру – Керіс Ервін. Керіс приїхала допомагати опрацьовувати стратегічні плани територіальних громад та регіональної стратегії.

6,7 липня 2012 року в Одесі відбувся перший Форум багатодітних сімей України. Від ФС у Форумі прийняли участь голова Грига Юлія, як багатодітна мати і громадська активістка та волонтерка Керіс Ервін.

26 та 27 липня на запрошення гашої організації у Вінницю завітали відомі громадські діячі із Сум: Віктор Бобиренко та Олег Медуниця. Колеги-сумчани вчили нас аналізувати місцеві бюджети.

ФС приєдналась до інформаційно-просвітницької кампанії з руйнування політичних інформаційних маніпуляцій. Саме це обговорювали громадські діячі з 9 областей України під час семінару в м. Києві 17-18 серпня 2012 року.

З липня «Філософія Серця» здійснює моніторинг стану відкритості Генеральних планів у Вінницькій області України у рамках проекту «Через доступ до генеральних планів – до містобудування без корупції: мережа громадянської дії». Моніторинг охоплює усі 459 українських міст 24 областей та Автономної Республіки Крим і має на меті акцентувати увагу на важливості практичної реалізації положень українського законодавства щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до генеральних планів міст.

З вересня «Філософія Серця» реалізовує проект «Кращий досвід Грузії для українських реформ». Цього разу до ініціативи організації приєдналися представники обласної Ради, бізнесу та партнерські організації – ВОГО «Громадська студія» (м. Вінниця) та АГО «ХІД» (м. Дніпропетровськ). Підтримав проект благодійний фонд ім. Богдана Гаврилишина.

З листопада організація є учасницею Коаліції, що здійснює громадський моніторинг Державної антикорупційної програми.

Протягом року «Філософія Серця» здійснює постійний моніторинг виконання ЗУ «Про доступ до публічної інформації» та виконання регіональної антикорупційної програми.

З липня до грудня реалізовано проект "Кращий досвід Грузії для українських реформ". Головною метою проекту було вивчення та поширення в Україні грузинського досвіду реформування сфери надання адміністративних (публічних) послуг в рамках реалізації Антикорупційної стратегії Грузії. Проект виконано за підпримки благодійного фонду Богдана Гаврилишина. До участі у проекті було залучено представників партнерських громадських організацій, депутатів Вінницької обласної Ради, а також представників бізнесу.

В рамках проекту, у вересні 2012 року, "Філософією Серця" організовано участь української делагації у ІІ Міжнародній конференції “Надання публічних сервісів. Орієнтація на сучасні рішення”. Місце проведення - м.Тбілісі.
Результат: Вивчено досвід Грузії у проведенні антикорупційних реформ, зокрема у сфері наданя адміністративних послуг. В рамках конференції вивчено систему роботи Тбіліського Дому юстиції.

Суть грузинської моделі реформи сфери надання адміністративних послуг полягає в том, що всі зазначені послуги, а їх нараховується біля 300 надаються під одним дахом у Домах юстиції. Така система створена та функціонує по всій території Грузії. Ще одна особливість полягає в тому, що ці послуги доступні в електронному форматі, громадяни можуть здійснювати їх замовлення та отримання через мережу Інтернет. В результаті рівень корупції у даній сфері зведено практично до нульового значення.

2011

З грудня 2010 року по квітень 2011 року наша організація у складі Партнерства інституцій громадянського суспільства (ІГС) на підтримку громадських рад при органах виконавчої влади здійснювала моніторинг процесу формування громадських рад при Вінницькій та Хмельницькій облдержадміністраціях.

У березні 2011 року ГО «Філософія Серця» стала ініціатором і співорганізатором проведення Першого регіонального Форуму соціальних інвестицій. Форум став інформаційним майданчиком для налагодження діалогу між основними стратегічними партнерами у вирішенні соціальних проблем: влада — громадськість — донори — бізнес.

Протягом травня-серпня організація була регіональним партнером Проекту ЄС «Права жінок та дітей в Україні – комунікаційний компонент» і організатором браслетної кампанії «Залишайся людиною» у Вінниці.

23 травня організація в партнерстві з Творчим об’єднанням „ТОРО” та Фондом Фрідріха Науманна провели круглий стіл на тему: «Кращі практики протидії корупції на рівні місцевого самоврядування».

З липня по жовтень реалізували в коаліції з медіа-корпорацією «РІА» проект «Моніторинг Єдиної комплексної правоохоронної програми Вінницької області на 2010-2014 роки» (антикорупційний компонент)» завдяки підтримці Програми Польська Допомога Міністерства закордонних справ Польщі у 2011 році та Фонда ім. Стефана Баторія в рамках проекту «Підготовка коаліцій НУО та локальних ЗМІ із обраних областей центральної та південної України до проведення моніторингу діяльності органів місцевої влади та представництва суспільних інтересів», що виконувався Одеською обласною організацією Комітет виборців України та Східно-Європейського демократичного центру (Польща, Варшава).

2010 рік

Організація стала ініціатором і організатором підписання Меморандуму про співпрацю між Вінницькою обласною Радою та Вінницькою міською радою з Міжнародним фондом «Відродження». В рамках Меморандуму між міською радою та МФВ планується виділити 400 тис. грн. на відновлення роботи підліткових клубів за місцем проживання;

Проведено Перший Громадський регіональний Форум протидії корупції. Метою Форуму було обговорення проблем корупції в різних сферах суспільного життя та формування пропозицій щодо їх вирішення, консолідація зусиль влади і громади для подолання негативних наслідків корупції та усунення причини їх появи, формування суспільних стереотипів стосовно корупційних явищ;

Реалізовано проект «Шолудецька Січ - 2010», який було спрямовано на подолання бездоглядності дітей віком від 10 до 16 років із малозабезпечених, багатодітних, неповних сімей та сімей, що потерпають від наслідків фінансово-економічної кризи та мешкають у Вінницькій області. В рамках проекту було проведено літній наметовий табір, в якому відпочило 140 дітей;
Проект реалізовано за підтримки Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду «Відродження»

- наша організація також за підтримки МФВ адмініструвала 5 проектів з відновлення роботи дитячих садочків та груп подовженого дня і шкільних гуртків у сільській місцевості. Вже з жовтня 2010 року розпочали свою роботу групи подовженого дня в рамках проектів «Організація роботи групи подовженого дня» Вінницької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 36 та «Здорова і вихована дитина - це щасливе майбутнє життя самої людини і України» Брицької загальноосвітньої школи I-II ступенів Липовецького району Вінницької області.

- 15 жовтня 2010р., в рамках реалізації напрямку діяльності Програми сприяння Парламенту ІІ (ПСП) «Розширення та підвищення змістовності доступу громадськості до законодавчого процесу» та в рамках проведення в Україні Європейського тижня місцевої демократії , в Вінниці відбувся тренінг на тему «Участь громадськості до законотворчого процесу». Тренінг провели учасники тренінгу для тренерів ПСП Юлія Грига (ГО «Філософія Серця», м. Вінниця) та Володимир Миколенко (ВБО «ВМ ЛЖВ», м. Київ ). Координатором тренінгу від ПСП був Едуард Рахімкулов – заступник Директора ПСП ІІ в Україні. Регіональними партнерами заходу стали громадські ради при Вінницькій облраді та облдержадміністрації. Під час тренінгу учасники проаналізували причини, які заважають громадськості брати активну участь та бути успішними в процесі доступу до прийняття владних рішень, ознайомилися з процедурою та особливостями процесу законотворення, можливостями громадськості брати активну участь у виконанні контрольної функції Парламенту.

2009

- реалізований проект «Намет 2009 у Вінницькій області» за підтримки Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду «Відродження». Проект було спрямовано на подолання бездоглядності дітей віком від 12 до 18 років із малозабезпечених, багатодітних, неповних сімей та сімей, що потерпають від наслідків фінансово-економічної кризи з Вінницької області. В рамках проекту було проведено літній наметовий табір «Дитячі Шешори на Поділлі», в якому відпочило 140 дітей;

- у партнерстві з ГО «Вінницький регіональний центр інформації «Креатив» реалізовували проект «Пізнаймо Вінниччину!» в рамках програми «Чемпіони європейської освіти», проекту громадської організації «Європейський діалог» «Європейська освіта для неурядових ініціатив»;

- реалізували проект «Європейська Статуя креативності та інновацій» в межах проекту «Підтримка мережі Євроклубів України”, який реалізовується ВГО „Українська асоціація європейських студій» за підтримки Представництва Європейської Комісії в Україні в рамках конкурсу серед Європейських клубів на реалізацію інноваційних проектів;

- реалізований проект «Довідник обласних конкурсів» за підтримки головного управління з питань внутрішньої політики, у справах засобів масової інформації та зв’язків з громадськістю Вінницької облдержадміністрації.

Кiлькiсть переглядiв: 1211

Коментарi

 • Cecile

  2013-08-15 03:40:22

  I told my grhoamntder how you helped. She said, "bake them a cake!"...

 • Angela

  2013-08-13 15:39:11

  I've been loinkog for a post like this forever (and a day)...

 • Tinna

  2013-08-12 04:01:18

  Keep these artlices coming as they've opened many new doors for me....

 • Lyubov

  2013-08-09 11:41:44

  I've been lokinog for a post like this forever (and a day)...

 • Davia

  2013-08-08 06:13:35

  It's a real plarusee to find someone who can think like that...

 • Leidiane

  2013-08-08 05:13:25

  That's the smart thniking we could all benefit from....