• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • Вінниця – дружня до дітей з діабетом!

Вінниця – дружня до дітей з діабетом!

2018-05-22

22 травня у Вінниці відбувся круглий стіл «Перспективи покращення допомоги маленьким вінничанам з цукровим діабетом», головною метою якого був пошук шляхів забезпечення дітей із діабетом, що проживають у Вінниці, інсуліновими помпами, системами постійного моніторингу цукру в крові та ліками для профілактики ускладнень цукрового діабету шляхом налагодження співпраці між владою, громадськими та пацієнтськими організаціями, благодійними фондами та бізнесом.

Відкрила круглий стіл Олена Гуменна – координатор проекту «Громадський Ревізор стартує з лікарень Вінниці», яка зазначила, що у Вінниці проживає 105 дітей із цукровим діабетом. Наразі вони частково забезпечені препаратами та розхідними матеріалами, які закуповуються за кошти державного бюджету. Додатково 27 квітня Вінницька міська рада затвердила зміни до Програми «Здоров’я Вінничан», яких вимагали громадські активісти та батьки хворих дітей. Цими змінами передбачено виділення в 2018 році додаткових 1,133 млн. грн. на потреби дітей з цукровим діабетом.

Та, як зауважила Тетяна Панасюк, мати хворої на діабет дівчинки, цих ліків та розхідних матеріалів не вистачає, адже держава виділяє, наприклад, тест-смужки з розрахунку дві на один день, в той час коли для нормальної діагностики рівня цукру в крові дитини, їх необхідно принаймні 10 на день.

Зі слів Тетяни Бондаренко, начальника відділу лікувально-профілактичної допомоги дітям Департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА, кількість тест-смужок в розрахунку 4 на день передбачена протоколом, що затверджений ще у 2006 році Наказом МОЗу України №254, а за кошти держбюджету закуповують лише по 2 день. Решту можна закуповувати за кошти місцевих бюджетів.

Світлана Стефанкова, заступник директора Департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради закцентувала увагу на тому, що в державі з 2013 року немає єдиної національної стратегії щодо профілактики і лікування цукрового діабету. Разом з тим, в зв’язку з децентралізаційними процесами велика відповідальність щодо забезпечення ліками та медичними препаратами лягає на плечі місцевих бюджетів, саме тому Вінницька міська рада і надалі шукатиме кошти для закупівлі інсулінових помп та глюкагону, що є найважливішими для підтримки здоров’я маленьких вінничан з цукровим діабетом і головною вимогою їх батьків.

Абсолютну підтримку для хворих діток підтвердив і депутат Вінницької міської ради Олександр Парвадов, зазначивши, що обов’язком депутатів є підтримка хворих не лише на цукровий діабет, а й на інші хвороби, від яких страждають вінничани.

Про важливість затвердження національного плану по профілактиці і лікуванню цукрового діабету наголосили головний лікар Вінницького обласного клінічного високоспеціалізованого ендокринологічного центру Пилип Прудиус та президент Міжнародної асоціації діабетиків Людмила Петренко. Вони зауважили, що відповідна робота по розробці та затвердженню даного плану вже ведеться на рівні Міністерства охорони здоров’я та Верховної Ради, а його впровадження дозволить посилити боротьбу з цим недугом, який входить в трійку найпоширеніших неінфекційних хвороб у світі і набирає масштабів епідемії.

Повертаючись до теми закупівлі інсулінових помп батьки хворих дітей, що були присутні на круглому столі, наголошували, що вартість такого приладу в 2500 доларів є непідйомною для більшості родин і єдина надія для них отримати такі життєвонеобхідні прилади – це закупівля їх за кошти бюджету м. Вінниця.

Голова ГО «Філософія Серця» Юлія Грига закцентувала увагу на тому, що знайти відповідну суму в міському бюджету можна, якщо, окрім іншого, налагодити якісне управління коштами, що є в розпорядженні комунальних підприємств міста. Адже зараз, наприклад, по одному з них відкрито кримінальне провадження щодо розкрадання бюджетних коштів в розмірі 2 мільйони гривень. Це половина необхідної на закупівлю інсулінових помп суми.

Під час круглого столу піднімались й інші питання, що турбують вінничан із цукровим діабетом. Це і путівки на санітарно-курортне лікування, питання відвідування дитячих садочків та шкіл хворими, проблеми закупівлі моніторингових систем через відсутність у них реєстрації в Україні і інші болючі теми.

В підсумку учасники круглого столу вирішили:1. Звернутись до президента України, Верховної Ради, Кабінету міністрів, Міністерства охорони здоров’я щодо прискорення роботи над розробкою і затвердженням Національного плану профілактики та боротьби з цукровим діабетом.2. Звернутись до Міністерства охорони здоров’я щодо перегляду норм забезпечення дітей, хворих на цукровий діабет, ліками та медичними засобами, які затвердженні Наказом МОЗу №254 від 2006 року.3. Звернутись до депутатів Верховної Ради України щодо проведення негоціацій із компаніями виробниками моніторингових систем для вимірювання рівня цукру з метою їх сертифікації в Україні.4. Розробити Дорожню карту надання медичних, освітніх та соціальних послуг для дітей, хворих на цукровий діабет за участі відповідних органів влади та лікарів.5. Продовжувати роботу над внесенням змін до бюджету міста Вінниця на 2018 рік для передбачення у ньому коштів на забезпечення потреба хворих діток.

Завершився круглий стіл врученням символічних подарунків від діа-діток для усіх учасників заходу.

Організатор заходу: ГО Центр громадської активності «Результат» в рамках реалізації проекту «Громадський Ревізор стартує з лікарень Вінниці» за фінансової підтримки Програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження».

Кiлькiсть переглядiв: 320

Коментарi